Partnerzy

80. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego

80. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego

Dziś 80. rocznica śmierci jednego z najwybitniejszych Polaków - marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową promocję. Do końca tygodnia tylko na naszej stronie książka "Rok 1920" autorstwa samego marszałka 30 % taniej.

 

Ksiązkę kupicie Państwo TUTAJ

 

"Rok 1920" Józefa Piłsudskiego to wykładnia myśli strategicznej Marszałka spisana bezpośrednio po zakończeniu wojny polsko-bolszewickiej. Wojny, w trakcie której osamotniona i zrujnowana Polska obroniła swoje istnienie przed bolszewicką nawałą i zatrzymała pochód rewolucji na zachód Europy. Pierwsze wydanie książki ukazało się  w 1924 roku. Obecne wydanie jest pierwszym polskim wydaniem po 1989 r., wzorowanym na wydaniu z 1937 r., z  zachowaniem oryginalnych rozmiarów map, uzupełnionym o przedmowy do wszystkich kolejnych wydań. Wydanie VII poprzedzone jest przedmową płk. dra hab. Juliusza Tyma, który podsumowuje główne inicjatywy badawcze dotyczące tej wojny.

 

Wciąż aktualne pozostają pytania:

Co dziś wiemy na temat tego zwycięstwa? Jaki jest aktualny stan wiedzy na temat źródeł polskiego zwycięstwa w wojnie z bolszewicką Rosją toczonej w latach 1919-1920? Ponieważ nadal nie dysponujemy syntezą tej wojny uznaliśmy, że istnieje potrzeba wznowienia publikacji Józefa Piłsudskiego z 1924 roku, tym bardziej, że jest to pierwsze wydanie po upadku systemu komunistycznego w Polsce, który przeklamywal i wypaczal historię.

 

 

 

 

2kolory.com - wydawnictwo historyczne i patriotyczne