Partnerzy

PREMIERA II tomu "Pod Prąd" !!

PREMIERA II tomu "Pod Prąd" !!

3 czerwca o godz. 18:00 zapraszamy na premierę II tomu książki "Pod prąd. Przewodnik po IV Rzeczypospolitej" autorstwa Jerzego Zalewskiego. Spotkanie odbędzie się w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich na ul.Foksal 3/5 w Warszawie. Zapraszamy! 

Dlaczego Przewodnik po IV Rzeczypospolitej? - "IV Rzeczypospolita, po zaniechaniach III, dociekała prawdy i moi rozmówcy w tym dociekaniu aktywnie uczestniczyli" - dopowiada Jerzy Zalewski, autor książki, twórca ważnych filmów dokumentalnych, między innymi: "Oszołom", odsłaniający kulisy afery FOZZ i "Obywatel poeta", o Zbigniewie Herbercie oraz filmu fabularnego "Historia Roja".

 

Książka gromadzi rozmowy z ludźmi, którzy swoim życiem, działalnością, bezkompromisowością i niezależnością, w myśl wypowiedzi Zbigniewa Herberta, próbują dotrzeć do źródeł bo "z prądem płyną tylko śmiecie".

Pod prąd Przewodnik po IV Rzeczypospolitej dotyka ważnych problemów społecznych, politycznych i kulturowych, zmusza do refleksji i pozwala zrozumieć, dlaczego nie udało się zbudować IV Rzeczypospolitej, dlaczego mimo 24 lat budowania demokratycznej, wolnej Polski wciąż potrzeba odwagi by mówić prawdę.

 

 

2kolory.com - wydawnictwo historyczne i patriotyczne